„Przenieś swoją firmę do internetu”. Nowy program resortu rozwoju na czas pandemii koronawirusa

&lt![CDATA[ "Małe i średnie przedsiębiorstwa to bardzo ważny sektor gospodarki. Ich właściwe funkcjonowanie zosta

Wojna o lit. Boliwia może zmienić światowy układ sił w dostępie do kluczowego surowca XXI wieku
Dużo wydajemy, mało oszczędzamy, czyli nie wierzymy, że nadejdzie recesja
Tarcza antykryzysowa 2.0: Zmiany w funkcjonowaniu spółek kapitałowych

<![CDATA[
„Małe i średnie przedsiębiorstwa to bardzo ważny sektor gospodarki. Ich właściwe funkcjonowanie zostało teraz mocno zagrożone. W ich regeneracji – mam nadzieję – że dużą rolę odegra wykorzystanie nowych technologii, e-usług, e-handlu” – powiedziała Jarosińska-Jedynak na poniedziałkowej konferencji poświęconej projektowi resortu rozwoju „Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu”.
Inicjatywa ma pomóc przedsiębiorcom, którzy do tej pory prowadzili sprzedaż stacjonarną, zaistnieć w internecie i tam rozszerzać swoje kanały sprzedaży.
Według minister funduszy i polityki regionalnej ten projekt odpowiada na potrzeby konsumentów, którzy coraz częściej korzystają z usług e-commerce. Z drugiej strony daje też szansę mikro i małym firmom na rozwój w tym obszarze.
„Przeniesienie biznesu do internetu może być jednym ze sposobów na przetrwanie w czasie gospodarczych zawirowań związanych z pandemią” – zaznaczyła Jarosińska-Jedynak.
Minister przypomniała, że istnieje wiele instrumentów finansowych (pożyczkowych i dotacyjnych) zarówno z funduszy UE jak od BGK, ARP i PFR na innowacyjny rozwój firm. Także w kierunku e-handlu.
Chodzi m.in.o pokrywanie kosztów niezbędnych przy kredycie na innowacje technologiczne; bony na innowacje, granty na transfer technologii do 200 tys. euro, czy też ruszający fundusz pożyczkowy.
]]

COMMENTS

WORDPRESS: 0