Tarcza antykryzysowa. Zaliczki na PIT pracowników zostaną odroczone o trzy miesiące

&lt![CDATA[ Minister powiedział, że jednym z najczęstszych sygnałów, które docierają do resortu finans&oacu

Reforma egzekucji skarbowej pod hasłem REALITY. Fiskus łatwiej namierzy majątek dłużnika
CIT-8 będzie przesunięty dla wszystkich podatników
Uchwała sędziów w sprawie wiatraków pilnie potrzebna

<![CDATA[
Minister powiedział, że jednym z najczęstszych sygnałów, które docierają do resortu finansów, jest propozycja odroczenia lub nawet umorzenia należności podatkowych. Wyjaśnił, że w sytuacji nadzwyczajnej, z którą mamy do czynienia, firmy mogą występować do urzędów skarbowych z wnioskami o rozłożenie podatku na raty, przesunięcie terminu a nawet umorzenie należności w ogóle.
„Przygotujemy wniosek, który znajdzie się w jednym miejscu na rządowej, dedykowanej stronie. Dzięki temu ograniczymy biurokrację i usprawnimy proces składania takich wniosków. Te wnioski będą automatycznie przekierowane do poszczególnych urzędów skarbowych” – zapowiedział.
Dodał, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, resort finansów zrezygnuje z opłaty prolongacyjnej, by nie generować po stronie firm dodatkowych kosztów.
Kościński poinformował, że w przypadku rocznych deklaracji PIT nie będzie żadnych sankcji, jeżeli ktoś złoży je po terminie – do końca maja.
Poza tym, w przypadku firm zatrudniających pracowników przesunięte zostaną płatności zaliczek trzy miesiące. „Więc płatności za marzec, za kwiecień, za maj zostaną przesunięte na 20 lipca” – dodał. 
]]

COMMENTS

WORDPRESS: 0